Adam Lacko

závodník FIA GT

Český tým chce bojovat o nejvyšší mety v šampionátu FIA GT

Český motorsport bude mít poprvé v historii týmové zastoupení v šampionátu vytrvalostních okruhových závodů FIA GT v hlavní kategorii GT1. Tým K plus K motorsport bude v nadcházející sezóně nasazovat dva vozy Saleen S7R, za jejichž volanty se představí Rakušan Karl Wendlinger, Ryan Sharp z Velké Británie, Adam Lacko a zatím nespecifikovaný čtvrtý jezdec.

Hlavní hvězdou týmu bude bývalý pilot formule 1 Wendlinger, který šampionát FIA GT v roce 1999 vyhrál a triumfoval i v absolutním pořadí ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně. "Jsem přesvědčený, že budeme úspěšní. Chystáme se testovat nový vůz a celá příprava je a ještě bude opravdu hodně důkladná," řekl Wendlinger, jenž věří, že je schopen celý šampionát vyhrát. "Je to můj cíl," uvedl rakouský jezdec, který se bude ve voze střídat se Sharpem.

Wendlinger si před začátkem své šesté sezóny ve FIA GT pochvaloval, že vůz, který bude mít k dispozici, je konkurenceschopný. "Velice dobrý je i celý tým. Všichni chceme vyhrát závody i celý šampionát a máme k tomu dobrý základ. Není to ale jen o rychlosti, ale i spolehlivosti. Abychom byli schopni dokončit většinu závodů," podotkl zkušený čtyřicetiletý závodník na čtvrteční tiskové konferenci v Praze.

K ruce bude mít i stejného vedoucího týmu Othmara Weltiho ze Švýcarska, který má za sebou také působení v F1. Před lety pracoval u Sauberu. "I já mám velká očekávání a cíle před letošní sezonou. Tým už se osvědčil loni, teď už jsme si ozkoušeli i tohle auto a pracuje velmi dobře," řekl optimisticky naladěný Welti.

 

Letos by chtěl zkušenosti zúročit

Vysoké cíle má i šéf týmu Karel Kubů. V předešlé sezóně se K plus K motorsport podle jeho slov soustředil na získávání zkušeností a letos by chtěl vše zúročit. "Když se podíváme, s čím pojedeme, kdo za nás pojede a jaké máme zázemí, jsou (cíle) jasné. Já budu ale skromnější, chceme být do třetího místa," uvedl Kubů, podle nějž aktuálně finišují jednání o obsazení posledního jezdeckého místa. "Naší prioritou je postavit kompletní českou posádku. Kdyby to ale nedopadlo, máme konkrétní představu, kdo by do vozu usedl ze zahraničí," řekl Kubů.

V minulých letech se závody šampionátu FIA GT celkem pravidelně jezdily v Brně na Masarykově okruhu. Letos se tak ale nestane. "Proč tomu tak je, je choulostivá otázka. V Brně se dlouho FIA GT jezdí, ale sestavit kalendář akcí je obtížné. Doufáme ale, že se brzy vrátíme. I díky silnému českému týmu," uvedl zástupce promotéra seriálu Cyrille Taesch Wahlen.

Osmidílný šampionát bude zahájen 3. května v britském Silverstonu.

Podívejte se na video

www.sport.cz/clanek/144967-video-cesky-tym-chce-bojovat-o-nejvyssi-mety-v-sampionatu-fia-gt.html

 


 

Kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci zdarma

Telefon:

739 200 020


© 2012 Drosera